svatební fotograf – o mně

Kdo jsem

Psát text sám o sobě je na prvních příčkách seznamu věcí, které nemám rád. Ale kdybych to nechal napsat někoho jiného, chyběla by tomu autentičnost, kterou tak miluju na fotkách. Vynechám klišé o tom, že dělám práci, kterou miluju a hrozně mě naplňuje, protože kdyby to bylo jinak, nepsal bych tenhle text.

Celý můj příběh začal přibližně před deseti lety, kdy jsem přestal stíhat fotit a zároveň chodit do práce. Takže jsem ze dne na den dal v práci výpověď a začal se focením živit. Živit je vlastně docela silný slovo, protože jsem tenkrát fotil jen svatby, a co si budeme povídat, bylo to fakt za pár korun. Od té doby se toho naštěstí hodně změnilo. Kromě svateb jsem začal fotit reklamní kampaně a fotoreporty pro nadnárodní firmy a korporáty. Stal jsem se součástí stovek vašich příběhů, fotil jsem svatby skoro po celé Evropě a nenechal se „poznamenat“ žádným z desítek svatebních trendů, které se tu za těch pár let vystřídaly. Trendy přijdou a zase odejdou, ale já věřím, že svatební fotky nemají životnost omezenou na pár let, ale na pár generací. Snažím se trendy tvořit a ne jen sledovat. Hlavní změnou, kterou jsem jako fotograf za těch deset let prošel je, že jsem přestal světlo, emoce a příběhy hledat, ale naučil jsem se je vidět.

Jestli jste to dočetli až sem, tak vám děkuju a budu rád, když čas, který jsem vám ušetřil relativně krátkým textem, věnujete mým fotkám.

P.S. Přestože dávno nejsem jen svatební fotograf, celý web mám pořád zaměřený hlavně na svatební fotografii. Je to hlavně proto, že komerční práce kvůli smlouvám zveřejnit většinou nemůžu. Nicméně, budete-li mít zájem o některé jiné služby (reklamní fotografie, komerční fotografie, portrétní fotografie) samozřejmě vám rád poskytnu ukázky mé práce i reference od firem.

svatební fotograf